Cechy klasyków gier komputerowych

Klasyki gier komputerowych to tytuły, które się nie starzeją. Mimo upływających lat i coraz to nowszych osiągnięć technologicznych, gry te dalej istnieją w pamięci graczy, a wielu z nich nawet wciąż w nie gra.

Jakie są cechy takich klasyków? Na pewno dużą rolę odgrywa innowacyjność. Jeśli któraś gra jako pierwsza wprowadziła dany efekt, to bez wątpienia wpłynie to na to, że dłużej zostanie ona w pamięci.

Na przykład kto zapomniałby o Max Paynie i spowolnieniu czasu albo o efektownym Far Cry’u i grafice rodem z najlepszych filmów akcji? Nieliniowość to także bardzo ważne i konkretne kryterium, które trzeba przyjąć wobec gier komputerowych. W końcu w klasykach chodzi o to, żeby się nie nudziły – żeby do odkrycia było wiele postaci, doskonały tryb multiplayer i różne ścieżki fabuły.

Gry, które osiągają ten efekt, a szansa na powtórzenie rozgrywki jest duża, zyskują znacznie więcej fanów. W końcu gdy już płaci się za jakąś grę, to warto wybrać tą, z którą spędzi się wiele czasu.

Najczęściej zapamiętywane są gry, które mają doskonałe kontynuacje lub są częścią świetnych serii. Rozpoznawalne i charakterystyczne postacie sprawiają, że w grę chce się grać i poznawać dalsze losy naszych ulubionych bohaterów.

Gdy powtarzają się element znane z poprzedniczki, to też zawsze miły ukłon dla fanów serii. Co zaliczymy do takich klasyków, które spełniają większość z tych kryteriów? Bez wątpienia będą to takie tytuły jak Starcraft i Starcraft 2, wszystkie części Diablo, Heroes & Might and Magic czy też Wiedźmin.

Gry, które pozostają w pamięci na lata!.