Ciekawostki o grach komputerowych

Gry komputerowe dominują w dzisiejszym świecie. Gra każdy – młodzi, ludzie w średnim wieku, ludzie starsi.

Gry opanowują świat i to w wielu dziedzinach. Co warto o nich wiedzieć? Najlepsze z nich to 10 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Tytuły takie jak Starcraft, Warcraft czy też Call of Duty to hity, o których wie i pamięta każdy gracz. Ich producenci na swoich hitowych tytułach zarobili setki milionów dolarów, a założyciele tych firm czy też pomysłodawcy gier stali się od razu multimilionerami oraz rekinami biznesu.

Gry mogą być nawet tematem studiów. Tak jest w przypadku gry Starcraft.

W Stanach Zjednoczonych powstała specjalizacja, która opiera się na studiowaniu taktyk w tej grze. Studenci zastanawiają się nad doborem najlepszej taktyki w danym momencie gry i jej wpływie na dalszą rozgrywkę.

Brzmi dziwnie? Nie powinno nikogo dziwić, gdy niedługo ktoś będzie się już nawet doktoryzował z wiedzy na temat najpopularniejszych gier komputerowych. Kolejna kwestia to gry komputerowe i sport.

Coś, co jeszcze niedawno wydawało się kompletnie niesamowite, teraz jest już faktem. W Stanach Zjednoczonych League of Legends oficjalnie została uznana jako jedna z dyscyplin sportowych, a każdy z graczy może uważać się za sportowca! Nic więc dziwnego, że wokół gier komputerowych pojawia się coraz więcej pieniędzy – powstają drużyny profesjonalistów wspierane przez sponsorów, którzy nie tylko udzielają sprzętu, ale też wypłacają najlepszym zawodnikiem pensje na poziomie nawet kilkunastu tysięcy dolarów miesięcznie.