Dlaczego Starcraft 2 odniósł sukces?

Starcraft 2 to bez wątpienia gra, o której z czystym sumieniem można powiedzieć, że osiągnęła na rynku ogromny sukces. Około 10 milionów sprzedanych egzemplarzy, miliony graczy, popularność na turniejach i niesamowicie korzystne recenzje – to wszystko bez zawahania można powiedzieć o Starcraft 2. Dlaczego ta gra odniosła tak ogromny sukces? Oczywiście nie bez znaczenia jest to, kto robił tą grę.

Za produkcję odpowiada przecież Blizzard Entertainment, czyli jedna z firm, która pod tym względem cieszy się z największych sukcesów i stoi chociażby za sukcesem Warcrafta czy Diablo. Z drugą częścią Starcrafta też był to strzał w dziesiątkę. Fakt, że to kontynuacja kultowej gry także bez wątpienia był bardzo ważny.

W końcu wielu graczy swoje strategiczne szlify zdobywało, zagrywając się w Starcrafta z 1998 roku i niecierpliwie czekając na kolejną część. Gdy ta już się pojawiła, wielu graczy zasiadła do kolejnej części z wypiekami na twarzy. Inna sprawa, że nie zawiedli się poziomem kontynuacji! Ogromne możliwości edycji to także bardzo ważny aspekt Starcrafta 2.

Dlaczego? Każda misja kiedyś się kończy, każda mapa staje się wyeksplorowana do granic możliwości, a w tym wypadku edytor jest na wagę złota. Pozwala tworzyć nowe kampanie i przeżywać zupełnie nowe przygody, a to wszystko dzięki własnej inwencji twórczej! Można powiedzieć, że Starcraft 2 był w zasadzie skazany na sukces. Wszystkie najważniejsze czynniki ze sobą współgrały i stworzyły grę, która na zawsze wpisała się w strategiczne annały.