Gry komputerowe jako sport XXI wieku

Gry komputerowe to sport. Brzmi absurdalnie? Jeszcze do niedawna tak, teraz jednak powinniśmy już godzić się z tym, że coraz częściej kolejne gry będą utożsamiane ze sportem. Tak jest już chociażby w Stanach Zjednoczonych, gdzie League of Legends jest już oficjalnie wpisana jako sport. Co wpływa na tą ogromną odmianę? Przede wszystkim liczba graczy.

Mnóstwo młodych osób zaczyna grać w gry i z wiekiem ich fascynacja grami komputerowymi nie spada. Mało tego, liczba graczy coraz częściej wzrasta, jako że dostęp do Internetu jest powszechny, a wiele gier w trybie multiplayer jest w pełni darmowych. To kolejna zachęta dla potencjalnych, nowych graczy. Kolejny aspekt to zainteresowanie medialne.

Gry cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności. Starcia w Starcraft, Counter Strike czy Call of Duty są śledzone przez miliony ludzi. Mało tego, w wielu państwach starcia najważniejszych zespołów transmitowane są w telewizji na otwartych kanałach, a oglądalność bije często najpopularniejsze seriale. Jak powszechnie wiadomo, gdy media zaczynają się interesować tematem, to przekłada się to na korzyści finansowe i jeszcze większe zainteresowanie graczy.

Gry komputerowe to jednak także ogromne umiejętności. Wprawny widz bez problemów odróżni profesjonalnego gracza, który dużo czasu spędza ćwicząc i trenując taktyki oraz zagrania. To nie tylko zręczność i szybkość reakcji, ale także skomplikowana taktyka oraz z góry ustalona sekwencja ruchów. To wszystko sprawia, że gry komputerowe śmiało mogą być utożsamiane ze sportem i to będzie zdarzało się coraz częściej!.