Jakie gry mogą zostać klasykami pamiętanymi przez graczy latami?

Co roku pojawiają się miliony gier, które walczą o atencję fanów i popularność. Wszystkie te gry starają się, aby być ubóstwianymi przez fanów i sprzedać miliony egzemplarzy. Udaje się to jednak nielicznym, które są uznawane później za klasyki. Wśród tego typu gier możemy bez wątpienia wyróżnić Far Cry, Bioshocka, Call of Duty czy Starcraft 2 – wszystkie te gry do dzisiaj uznawane są za prekursorów gatunku czy też wybitnych przedstawicieli.

Jakie gry zostają tak długo zapamiętane? Oczywiście gry wybitnie grywalne. Na to składa się oczywiście wiele pobocznych czynników, ale w skrócie chodzi o to, żeby w tą grę chciało się grać. Gracz musi mieć ochotę spędzić przy niej jak najwięcej czasu i jak najdłużej walczyć o pokonywanie kolejnych leveli. Mało tego, to ma przyjemność, a nie żadna męczarnia.

Najlepsze gry to także doskonała grafika, która dokładnie oddaje wszelki szczegóły i daje wręcz odczucie, że gracz właśnie jest na placu boju i własnoręcznie mierzy się ze wszystkimi wrogami oraz przeciwnościami losu. Mnogość szczegółów może wyróżnić z tłumu nie jedną grę, a słaba grafika pogrążyć nawet pozornie doskonałe tytuły. Gra musi być także zoptymalizowana i to zoptymalizowana jak najlepiej. Wymogi sprzętowe nie mogą być zbyt duże, aby jak najwięcej osób miało szanse zagrać.

Tak więc nawet wybitna grafika musi być tak przygotowana, aby na minimalnych detalach gra bez żadnych zacięć działała na dość przeciętnych komputerach. To pozwoli dotrzeć do szerszego grona odbiorców.