Najbardziej znane serie gier

Wśród gier zawsze najbardziej zapamiętywane są całe serie, które towarzyszą graczom przez długie lata. Gracze identyfikują się z postaciami, znają mechanikę, historię oraz wymagania, co ma wpływ na popularność gier.

Jakie serie są najbardziej znanymi? Na pewno jedna z nich to Grand Theft Auto. Gra, w której wcielamy się w gangstera, jest klasykiem gatunku, zaczynając od pierwszych części jeszcze o grafice 2D, aż do najnowszych części, gdzie grafika jest świetna i efektowna.

Kolejne misje wciągające nas w mafijny świat wymyślonych miast robią niesamowite wrażenia i sprawiają, że od popularnego GTA trudno się oderwać. Każda kolejna część jest kasowym hitem, na który czekają miliony.

Starcraft to także klasyk. Choć tutaj oficjalnie były dwie części, to jednak w tym drugim przypadku byłą ona rozbita na trzy osobne epizody.

Galaktyczne starcia między Terranami, Protossami i Zergami do dziś toczą się w domach wielu sympatyków strategii kosmicznych czasu rzeczywistego, do których zalicza się Starcraft i Starcraft 2. Starcia w tą grę do dzisiaj są ozdobą wielu turniejów dla profesjonalnych graczy.

Znana seria to także Medal of Honor. To jedna z pierwszych strzelanin wojennych, które powstały i przebijały się do świadomości graczy.

To ona torowała drogę Battlefieldowi i Call of Duty, jednak z czasem straciła na znaczeniu. Przygody związane z drugą wojną tej grze i także lądowanie w Normandii to niezapomniane elementy Medal of Honor, o których pamiętają także młodsi gracze.