Najlepsze gry Blizzarda

Blizzard to chyba najpopularniejszy producent gier komputerowych – na swoim koncie ma klasyki, które nie schodzą z listy hitów. Mimo upływających lat wielu graczy dalej woli odświeżać stare gry Blizzarda niż szukać nowych wyzwań. Do najlepszych gier bez wątpienia zaliczyć można Starcraft i to obie części tej strategii. Starcia Terran, Zergów i Protossów owiane są już legendą – tylko od umiejętności gracza zależy to, kto przejmie kontrolę nad galaktyką. Genialny jest też tutaj tryb multiplayer, dlatego też mimo kolejnych lat gra ta jest hitem turniejowych starć.

Czy to podczas World Cyber Games czy też w trakcie DreamHacka najlepsi rywalizując w Starcrafta. Hitem jest także trylogia Diablo, gdzie prym wiedzie druga część. To gra typu Hack’n’slash gdzie gracz wraz ze swoją drużyną przemierza mapę, pokonując kolejnych bossów. Z bossów wylatują z kolei przedmioty, które potem należą do ekwipunku drużyny. Sęk jednak w tym, żeby tak złożyć swój zespół, aby składał się on z postaci uzupełniających się umiejętnościami.

Tylko odpowiednia synergia pozwoli pokonać najsilniejszych bossów. World of Warcraft to także klasyk, szczególnie jeśli chodzi o gry multiplayer. Sama historia wciąga, a dodatki tylko przedłużają rozgrywkę, stawiając przed graczami nowe wyzwania i nowe misje. Ważna jest tutaj walka nie tylko między rasami czy z komputerowymi, ale też z przeciwnikami. Tylko we współpracy z innymi graczami da się pokonać najsilniejszych i najtrudniejszych przeciwników, a jednocześnie spełniać cele gry.