Najlepsze gry Multiplayer

W dzisiejszych czasach, gdy ludzie patrzą na każdą złotówkę, największą popularnością cieszą się te gry komputerowe, które mają największą żywotność. Mówiąc w skrócie – nie da się ich przejść. W tym gronie znajdują się nie tylko gry strategiczne czy strzelaniny, gdzie ciągle pojawiają się dodatki, ale przede wszystkim gry multiplayer.

Na czym polegają gry multiplayer? Opierają się one na grze w sieci, gdzie rywalem jest żywy przeciwnik. To wpływa na atrakcyjność rozgrywki, gdy wiemy, że naprzeciwko stoi nie komputerowy bot, ale pełnoprawny, myślący przeciwnik. To oznacza, że gry nie da się przejść i jej skończyć – zawsze po drugiej stronie komputera może znaleźć się ktoś, kto okaże się od nas lepszy i lepiej przemyśli swoją strategię.

Do najpopularniejszych gier multiplayer zaliczamy chociażby World of Warcraft. Tutaj gracze mogą albo ze sobą rywalizować, albo też współpracować. Zarówno popularne są pojedynki pomiędzy poszczególnymi klasami czy rasami, jak i wspólne rajdowanie bossów.

Największe rajdy mogą liczyć nawet do 40 osób, a pokonywanie kolejnych przeciwników daje dostęp do coraz lepszych przedmiotów oraz achievementów. Bardzo popularną grą strategiczną jest Starcraft. To starcia trzech ras – Protossów, Zergów i Terran, którzy walczą o dominację w kosmosie.

Każda rasa to inne umiejętności specjalne, inne jednostki i przez to także inna strategia. Najlepsi gracze niczym kamelon potrafią dopasować się do stylu gry przeciwnika i wygrywać. Mnogość strategii i dróg rozwoju swojej drużyny powoduje, że gra się nie nudzi mimo upływu wielu lat od daty premiery.