Zalety popularnych gier komputerowych

Gry komputerowe to już nie tylko bezmyślne klikanie w klawiaturę czy też myszkę. To już znacznie więcej, a często także szansa nauczenia się bardzo wielu rzeczy. Dlaczego więc warto grać w takie gry jak Starcraft, Call of Duty czy też Europa Universalis? W wielu grach strategicznych liczy się przede wszystkim przewidywanie ruchów przeciwnika.

To wiecznie kontratakowanie i bronienie się przed tym, co zrobi strona przeciwna. Wybitne gry strategiczne wymagają naprawdę wyrafinowanych i przemyślanych działań, aby osiągnąć ostateczny sukces. Dlatego chociażby w Starcrafcie czy Warcrafcie dobór jednostek do przeciwnika jest niezwykle ważny.

Gry rozwijają także zręczność. W końcu nie bez powodu wiele z nich nazywanych jest grami zręcznościowymi. Czas reakcji jest tu bardzo krótki i aby osiągnąć cel, często trzeba popisywać się działaniami błyskawicznymi.

Chociażby w Battlefieldzie czy też Counter Strike każdy strzał i każdy ruch jest bardzo ważny dla ostatecznego sukcesu. Ważne są również takie rzeczy jak dobór broni czy ruchy kolegów z zespołu. Do tego wszystkiego dochodzi także otoczka gier.

Wiele z nich osadzonych jest w ściśle określonym czasie historycznym czy też opiera się na fabule książki. Dlatego też często wiele osób woli zagrać w grę niż przeczytać książkę. Nie tylko poznaje się doskonałą historię, ale jednocześnie świetnie się przy tym bawić, własnoręcznie rozprawiając się z kolejnymi przeciwnikami i samodzielnie decydując o losach swojego bohatera.